Novinky
WSI - nákladná technika

Prejdite si našu ponuku presných modelov nákladnej techniky od WSI. Naša spoločnosť sa 1.12.2018 stala distribútorom značky WSI pre Slovenskú republiku. Modely tejto značky vyznávajú zberatelia z celej Európy ale...

viac
Novinky a akcie e-mailom
Chcete od nás dostávať novinky priamo na váš e-mail?
Táto stránka je chránená službou reCAPTCHA. Zistiť viac.
Informácie získané prostredníctvom Google reCAPTCHA podliehajú Pravidlám ochrany osobných údajov a Zmluvným podmienkam spoločnosti Google a používajú sa všeobecné bezpečnostné účely (nepoužívajú sa na prispôsobenú reklamu spoločnosti Google).
Výrobcovia / značky

Fiat 600 Multipla 1956

Krátka recenzia na Fiat 600 Multipla 1956 „Brill“ od spoločnosti BRUMM, ktorú na Slovensko dováža naša spoločnosť.


3.jpgPo dlhšej odmlke nášho amatérskeho časopisu, sa vraciame s novým prírastkom do našej kolekcie automobilových modelov. Vybrali sme si úplnú novinku od Talianskeho výrobcov modelov BRUMM. Model nám zapožičala opäť spoločnosť BLUE WOLF, ktorá ako jediná chápe prínos týchto recenzii pre vás zberateľov a pravidelne nás zásobuje modelmi. Chápeme ich prístup a ochotu, ako prínos k rozvíjaniu zberateľského sveta na Slovensku, ale i v Českej republike. Možno sme dnes vybrali pre vás zaujímavý model, no v budúcnosti sa budeme opäť stretávať pri nových článkoch a recenziách. Tak ešte raz, prajeme vám pekný deň milí čitatelia.

4.jpg

KRÁTKO Z HISTÓRIE…

Multipla sa na trhu začala objavovať v roku 1956 a jej produkcia pokračovala až do roku 1969. Prvé predstavenie auta bolo na v januári 1956 na Belgickej  “Brussels Motor Show”. Fiat 600 Multipla bolo rodinné MPV,  ktoré odviezlo až 6 osôb. Jeho koncepcia pochádzala z pôvodného modelu Fiat 600. Výnimkou bolo predné odpruženie, ktoré pochádzalo z Fiatu 1100. K pohonu slúžili dva benzínové motory o objeme 636 a 767cmᶟ so štvorstupňovou manuálnou prevodovkou.

Technické Parametre  
  Dĺžka: 3531mm
  Šírka: 1448mm
  Výška: 1581mm
  Váha (prázdneho vozidla): 700kg

5

Kvalita predstavovaného modelu v mierke 1/43 je pri cenovej hladine okolo 25€ (ide o jeden z drahších modelov z produkcie) za ktoré sa modely značky BRUMM ponúkajú  viac ako dobrá. Niekedy porovnávame modely s lacnejšími značkami ako je DeAgostini, a pod… no výhodou značky BRUMM je pri týchto modeloch hneď niekoľko. Nielen lakovanie a osadenie detailov je presné a nikdy nič nechýba, naviac kolesá sú gumené a osadenie potiskov je vždy presné. Nehovoriac o kvalitnom prebale a transparentnom kryte modelu na čiernom, plastovom podstavci. Detailné a kvalitné spracovanie karosérie je osadené množstvom plastových doplnkov ako sú svetlomety, chrómové nárazníky.

 

reklama na recenzie

 

Chróm ani plastové detaily nevykazujú chybovosť spôsobenú u lacnejších modelov opracovaním. Za povšimnutie stojí zadná časť vozidla, kde sa ukrýva motor. Rebrovanie i pánty krásne dolaďujú reálnu predlohu modelu. Taktiež je na modely niekoľko maľovaných detailov, ako sú napríklad lemy okien v striebornej farbe (na originálnom aute sú tieto lemy z hliníka). Taktiež delenie predných i stredných okien je farebne naznačené a dotvárajú tak model do reálnej podoby. Za povšimnutie stoja i maľované kľučky a dobre zvýraznené pánty dvier. Celkový dojem dotvárajú i žlté disky osadené gumenými kolieskami s dezénom.

6

Interiér autíčka je v šedom prevedení s krémovým volantom a čiernym obkladom dvier. Palubná doska je členitá podľa reálnej predlohy s nalepenou fóliou označujúce “budíky”.

 

Podvozok autíčka je opäť vyvedený do podoby znázorňujúcu reálnu predlohu. Predná náprava je osadená ramenami i nápravou a taktiež zadná časť dovoľuje si predstaviť ako to vyzeralo na reálnej predlohe modelu. Za povšimnutie stojí spodná časť motoru a výfuku, ktorý je vyvedený pod zadný nárazník.

 

10.jpg

V záverečnom hodnotení by som chcel spomenúť ešte raz kvalitu spracovania, no priblížim vám i nedostatok… žiadny sme nenašli. Teraz vážne, jediný nedostatok sme našli na diskoch koliesok, kde výrobca nedostatočne opracoval miesto po výseku z formy. No nie je to nič, čo by malo dehonestovať autíčko výraznou formou a tiež ak ste šikovný modelár viete tento nedostatok malým pilníčkom odstrániť. Hodnotíme model ako výrazný do každej zbierky modelov v mierke 1/43 a to nielen jeho farebným prevedením, ale i verziu ktorá sa nevyskytuje veľmi v ponukách výrobcov modelov. Dávame autíčku hodnotu 4 body z piatich. Prosím… nech sa páči, toto je Multipla od BRUMM.

 

Článok sme uverejnili so súhlasom redakcie Diecast & Plastic Models.